dnes je 23.5.2024

Input:

Aktuálně z legislativy

28.9.2012, Zdroj: Verlag DashöferDoba čtení: 1 minuta

Vláda předložila Poslanecké sněmovně k projednání opětovně návrh změn daňových, pojistných a dalších zákonů, který byl nedávno Senátem zamítnut. Také osud důchodové reformy není v tuto chvíli jasný.

Poslanecká sněmovna projednala minulý týden v 1. čtení opětovný vládní návrh změn daňových, pojistných a dalších zákonů.  Tento návrh vláda spojila s návrhem žádosti o vyslovení důvěry. Sněmovna by měla projednávání zákona skončit  do tří měsíců od jeho předložení (§ 83 odst. 2 zákona č. 90/1995 Sb., o jednacím řádu Poslanecké sněmovny, ve znění pozdějších předpisů). Ve hře tedy budou opět otázky ohledně solidární daně, výdajových paušálů, nezdanitelných částek u důchodců či zvýšení obou dosavadních sazeb DPH o 1 %.

Ani důchodová reforma nemá zatím zcela zelenou.  V pondělí totiž prezident republiky vetoval zákony o pojistném na důchodové spoření, které mají zavést od příštího roku druhý pilíř důchodové reformy. K reformě podle něj totiž neexistuje potřebný konsensus v odborné sféře, na politické scéně ani

Nahrávám...
Nahrávám...