dnes je 1.2.2023

Input:

Balíček pomoci pro zdravotně znevýhodněné je definitivně schválen

18.11.2022, Zdroj: Ministerstvo práce a sociálních věcí

Očekávaný balíček opatření pro zdravotně znevýhodněné podepsal prezident republiky. Úprava začne platit již od letošního prosince. Cílem těchto změn je podpořit zvlášť zranitelnou skupinu lidí se zdravotním znevýhodněním. Balíček obsahuje především zvýšení příspěvku na mobilitu a jeho speciální výši pro ty, kdo využívají například domácí plicní ventilaci. Zvýší se také příspěvek na pořízení zvláštních pomůcek či pomoc státu při úmrtí nenarozeného dítěte.

„Tyto formy pomoci cílíme na konkrétní skupinu lidí, kteří mají určité zdravotní znevýhodnění. Proto jsou nyní velmi zranitelnou skupinou. Mám radost, že je tento balíček již definitivně schválen. Vláda mimo to už dříve rozhodla o navýšení příspěvku na diety. Tato úzce směřovaná opatření doplňují plošnou pomoc, jakou je průběžné zvyšování invalidních a starobních důchodů i dávek státní sociální podpory,“ řekl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Zvýšení příspěvku na mobilitu

Příspěvek na mobilitu, který v současné době pobírá přibližně 260 tisíc lidí, se zvyšuje z nynějších 550 na 900 korun měsíčně. Tato částka bude vyplacena automaticky, není tedy třeba se o nic starat. Zvýšený příspěvek na mobilitu lidé dostanou poprvé letos v prosinci. Ti, kdo využívají zdravotnické prostředky pro dlouhodobou domácí oxygenoterapii nebo

Nahrávám...
Nahrávám...