dnes je 21.4.2024

Input:

Informace ke změně pokutových bloků

17.8.2012, Zdroj: Česká daňová správaDoba čtení: 2 minuty

Ke dni 31. 12. 2012 končí platnost všech druhů dosud používaných pokutových bloků vydaných do roku 2012 včetně, tzn. pokutových bloků s označením roku výroby 2012 a pokutových bloků s označením roku výroby z předchozích let.

Ke dni 31. 12. 2012 končí platnost všech druhů dosud používaných pokutových bloků vydaných do roku 2012 včetně.  Od 1. 1. 2013 nebudou moci být tyto pokutové bloky použitelné, neboť pozbyly svoji platnost. Neplatné pokutové bloky budou příslušnými úřady na základě metodického pokynu, který bude za tímto účelem Ministerstvem financí vydán, v průběhu roku 2013 fyzicky zlikvidovány.

Seznam pokutových bloků a jejich vzory z roku 2011 jsou pro informaci uvedeny na níže uvedených webových adresách:

cds.mfcr.cz/cps/rde/xchg/cds/xsl/bloky_na_pokuty_za_prestupky.html
cds.mfcr.cz/cps/rde/xchg/cds/xsl/prisne_zuctovatelne_ceniny.html
cds.mfcr.cz/cps/rde/xchg/cds/xsl/tiskopisy_pro_krajske_a_obecni_urady.html

 

Nové vzory pokutových bloků vypracovalo Ministerstvo financí ve spolupráci s Ministerstvem vnitra s účinností jejich použití od 1. 1. 2013. Nové vzory pokutových bloků se od stávajících vzorů pokutových bloků podstatně odlišují.

Bloky na pokuty na místě nezaplacené budou obsahovat 50 trojlistů, (část A, B, C), přičemž část A bloku bude vydána při uložení blokové pokuty přestupci, část B a část C bloku je určena správnímu orgánu. Jednotlivé trojlisty budou mít shodné evidenční číslo.

Bloky na pokuty na místě zaplacené budou obsahovat 20 dvoulistů (část A, B), přičemž část A bloku bude vydána při uložení blokové pokuty přestupci, část B bloku je

Nahrávám...
Nahrávám...