dnes je 21.7.2024

Input:

Jak se zbavit dluhu na zdravotním pojištění?

10.7.2024, Zdroj: VZPDoba čtení: 2 minuty

Oddlužovací akce Milostivé léto 2024 navazuje na předchozí Milostivé léto I, II a III a umožňuje zbavit se výhodně dluhů na zdravotním pojištění. Pokud dlužníci v období od 1. července do 30. listopadu 2024 uhradí původní dlužné pojistné na zdravotním pojištění a splní další podmínky akce, penále a exekuční náklady jim budou odpuštěny.

Připomeňme, že pojem „Milostivé léto“  označuje mimořádnou oddlužovací akci, která již v předchozích rocích pomohla řadě dlužníků vyřešit dluhy a začít znovu. V roce 2024 se Milostivé léto zaměřuje specificky na dluhy vůči zdravotním pojišťovnám, tedy ty, které dřívější akce nezahrnovaly. Vzhledem k podmínkám se dotkne primárně klientů VZP ČR.

Kompletní informace k Milostivému létu 2024 včetně návodu, jak akce využít, jsou ke stažení na ZDE.

Informace k této akci zveřejnila i VZP:

„Klienti VZP mající dluh na pojistném a penále, které je vymáhané v daňové exekuci, mohou využít tzv. Milostivého léta IV. Jedná se o mimořádnou příležitost, jak se dluhů na penále a exekučních nákladech zbavit. Milostivé léto IV potrvá od 1. července do 30. listopadu 2024. Zapojit se do něho mohou fyzické osoby, jimž byla nařízena daňová exekuce na pojistné a penále nejpozději do 31. prosince 2023.

Milostivé

Nahrávám...
Nahrávám...