dnes je 17.4.2024

Input:

MPSV spustilo nový web o důchodové reformě

8.6.2012, Zdroj: Ministerstvo práce a sociálních věcíDoba čtení: 2 minuty

Ministerstvo práce a sociálních věcí spustilo nový web o důchodové reformě. Tyto webové stránky mají usnadnit občanům orientovat se ve změnách, které od 1. 1. 2013 přinese reforma penzí.

Na adrese http://duchodovareforma.mpsv.cz občané najdou přehledně a srozumitelně vysvětleno vše podstatné, co se reformy penzí týká. Stránky jsou členěny do tematických kategorií a přináší přehled nejdůležitějších změn, které začnou platit po startu reformy od ledna 2013.

 

Zařazeny jsou také časté dotazy související se penzijní reformou, důležité odkazy či slovníček nejdůležitějších pojmů. Krátká videa vysvětlují nutnost reforem v důsledku demografických změn a popisují jednotlivé typy fondů čili možné způsoby zhodnocování úspor v rámci penzijního spoření.

 

V důchodové kalkulačce si může každý zájemce spočítat orientační výši svého budoucího důchodu. Porovnáním dvou výší důchodu snadno pozná, jestli se mu vyplatí spoléhat se pouze na státní důchod, nebo je pro něj výhodnější zapojit se do důchodové reformy.

Nechybí odkazy na důležité zákony. V elektronické podobě si lze stáhnout letáky k důchodové reformě, které MPSV také připravilo a jejichž distribuci v tištěné podobě zajistilo pro úřady práce, s blížícím se zahájením reformy budou k dispozici i na OSSZ či na finančních úřadech.

 

MPSV plánuje posílit Call

Nahrávám...
Nahrávám...