dnes je 23.5.2024

Input:

Pomoc pro podnikatele s elektronickým podáním přiznání

19.4.2024, Zdroj: Česká daňová správaDoba čtení: 2 minuty

Hospodářská komora pomůže podnikatelům s letošním podáním elektronického daňového přiznání k dani z příjmů. Připravila podrobné návody jak na to.

Termíny

Do 2. května mají podnikatelé čas na elektronické podání daňového přiznání k daním z příjmů za loňský rok (poplatníci, kteří mají povinný audit nebo jimž přiznání zpracovává daňový poradce, mají lhůtu prodlouženou do 1. července). V termínech pro podání přiznání je poplatník povinen zaplatit daň, případně požádat o vrácení přeplatku na dani.

Řada podnikatelů si letos poprvé vyzkouší komunikaci se správcem daně elektronicky. Hospodářská komora proto spustila na webové stránce www.komora.cz/dane/ návody, jak daňové přiznání elektronicky odevzdávat – zejména pomocí datových schránek nebo s využitím jiných způsobů zaručujících identitu občana – prostřednictvím daňového portálu MOJE daně.

„Od loňska nepolevujeme v úsilí aktivizovat podnikatele, kterým byla loni ze zákona zřízena datová schránka, ale dosud ji aktivně nevyužívají. V lednu jsme oslovili téměř 31 tisíc z nich, abychom je upozornili na povinnost podat daňové přiznání elektronicky. V letošním roce už totiž není možné zopakovat plošnou toleranci

Nahrávám...
Nahrávám...