dnes je 23.5.2024

Input:

Ručení příjemce zdanitelného plnění po 1. 1. 2013

1.2.2013, Zdroj: Verlag DashöferDoba čtení: 1 minuta

Novela zákona o DPH upravila od nového roku podstatným způsobem i oblast ručení za daň (§ 108a a § 109 zákona). Tato ustanovení jsou tedy doplněna o další rizika, kdy příjemce ručí za nezaplacenou daň.

Institut ručení příjemce zdanitelného plnění (§ 109 ZDPH) je doplněn o další rizika, kdy příjemce ručí za nezaplacenou daň.

 

Příjemce zdanitelného plnění ručí nově také za nezaplacenou daň z tohoto plnění, pokud je úplata za toto plnění poskytnuta zcela nebo zčásti bezhotovostním převodem na jiný účet než účet poskytovatele zdanitelného plnění, který je správcem daně zveřejněn.

 

Příjemce zdanitelného plnění rovněž ručí za nezaplacenou daň z tohoto plnění, pokud je v okamžiku jeho uskutečnění poskytovatel zdanitelného plnění tzv. nespolehlivým plátcem.

 

Institut ručení za daň je dále rozšířen i na případy, kdy plátce přijme zdanitelné plnění, které spočívá v dodání pohonných hmot distributorem pohonných hmot podle zákona upravujícího pohonné hmoty. Příjemce ručí za nezaplacenou daň z tohoto plnění, pokud v

Nahrávám...
Nahrávám...