dnes je 24.4.2024

Input:

Vláda chystá změny v registrech vozidel

8.6.2012, Zdroj: VládaDoba čtení: 2 minuty

Vláda schválila novelu zákona o podmínkách provozu vozidel. Výhodou jistě bude, že si lidé budou moci registrační značku vybrat. Na druhé straně ale novela počítá se zavedením kontroly stavu tachometru jako povinné součásti technických prohlídek silničních vozidel.

V materiálu jsou zapracována zejména řešení problémů vzešlých z dosavadní praxe. Zásadní změny se pak týkají zejména registrace silničních vozidel, schvalování technické způsobilosti vozidel a kontroly technického stavu vozidel v provozu. „Jedná se o významný signál, který povede k razantním změnám v provozu vozidel,“ uvedl na tiskové konferenci po jednání vlády ministr dopravy Pavel Dobeš.

Jednou ze součástí schválené novely je vytvoření právního podkladu pro nový registr vozidel. Dosavadní úprava vychází z koncepce dílčích registrů vozidel, tedy systému neumožňujícího efektivně využít možností elektronických databází a propojení na ostatní systémy státní správy.

Návrh předložený ministrem dopravy Pavlem Dobešem tak počítá do budoucna s novým registrem vozidel, který bude představovat jednotný systém propojený se základními registry, policejní evidencí ale i příslušnými zahraničními evidencemi. Dojde také ke zjednodušení správních postupů při zaznamenávání údajů o vozidle či změn v údajích. Právě propojení do různých registrů usnadní potírání trestné činnosti, zejména při pátrání po odcizených vozidlech.

Novinkou v oblasti

Nahrávám...
Nahrávám...