dnes je 23.5.2024

Input:

Plánovaná opatření proti daňovým únikům u PHM

5.11.2012, Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchoduDoba čtení: 2 minuty

Ministerstva průmyslu a financí představila opatření proti daňovým únikům na trhu s pohonnými hmotami. Navrhovaná opatření budou členěna do tří fází.

Ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba a ministr financí Miroslav Kalousek představili společná opatření proti daňovým únikům u pohonných hmot. Ta se týkají oblasti DPH, kde se roční hodnota podvodů odhaduje na pět až osm miliard korun. Dochází tak k poškozování poctivých podnikatelů a státu.

"Není pravdou, že vláda nebojuje proti daňovým únikům. Nelze je však zlikvidovat jednou novelou zákona, jedná se o běh na dlouhou trať. V minulých letech jsme prosadili a předložili celou řadu opatření, podvodníci však hledají další a další skuliny. Situaci komplikuje harmonizace nepřímých daní, kdy zásadní opatření musí být učiněna na úrovni EU," poukázal ministr financí na skutečnost, že státy EU se staví proti návrhu ČR na zavedení reverse—charge u pohonných hmot. "Přesto se nám podařilo s ministrem průmyslu a obchodu nalézt další možnosti řešení."

Navrhovaná opatření budou členěna do tří fází.

1)

"V té první bude v co nejbližším termínu upraven zákon o pohonných hmotách. Dojde ke zpřísnění podmínek registrace distributorů a již nepůjde o nárokové řízení. Mezi podmínky registrace bude patřit především bezúhonnost, bezdlužnost, platné živnostenské oprávnění a složení kauce. Registraci bude možno zrušit z moci úřední

Nahrávám...
Nahrávám...