dnes je 20.7.2024

Input:

Vyhledávání v obchodním rejstříku bude jednodušší

16.3.2012, Zdroj: VládaDoba čtení: 2 minuty

Na webových stránkách vlády ČR byla zveřejněna informace o nové aplikaci ve vyhledávání v obchodním rejstříku. Má usnadnit práci všem, kteří s obchodním rejstříkem pracují.

Nová aplikace obchodního rejstříku usnadní práci lidem i soudům. Spuštěna bude 31. března.

Nově postačí k vyhledávání v elektronické databázi zadat do jediné kolonky buď IČO, název společnosti či spisovou značku. Zjednoduší se také zápis údajů do obchodního rejstříku, a to díky interaktivnímu formuláři, který sám zkontroluje správnost vyplnění.

Touto novinkou se předejde tomu, aby rejstříkový soud musel navrhovatele vyzývat k opravě či doplnění údajů. Zápis či změnu údajů v rejstříku si tak lidé budou moci zařídit sami, aniž by se museli obracet na právníka.

Jsem hluboce přesvědčen, že cesta promyšlené elektronizace je správný postup, který zajišťuje větší efektivitu práce,“ uvedl ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil. „Nová aplikace usnadní život podnikatelům i soudům,“ dodal.

Aplikace ale zjednoduší práci také soudním úředníkům. Svým nastavením je dokáže aktivně vést krok po kroku. Dokáže také kontrolovat, aby veškeré úkony byly splněny ve stanovených lhůtách.

Nahrávám...
Nahrávám...