dnes je 23.5.2024

Input:

Živnostníkům mají ubýt cesty na FÚ

28.3.2013, Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchoduDoba čtení: 1 minuta

Živnostníkům a malým firmám by měly klesnout počty návštěv finančních úřadů. Ministerstvo průmyslu a obchodu podpořilo projekt, jehož cílem bylo zabezpečit a rozšířit komunikaci se základními registry, ulehčit občanům a podnikatelům styk s veřejnou správou a minimalizovat počet návštěv na úřadech.

Živnostníci a malé firmy už nebudou muset tak často obíhat všechny úřady. Ministerstvo průmyslu a obchodu dokončilo projekt, jehož cílem bylo naplnit registr osob aktuálními údaji o podnikajících fyzických osobách a provozovnách, průběžně aktualizovat tyto údaje a plnit další povinnosti ve vztahu k základním registrům veřejné správy. Z toho budou těžit hlavně drobní podnikatelé, kterým výrazně ubyde dosavadních administrativních povinností.

Cílem projektu Integrovaného operačního programu (IOP) "Úprava Registru živnostenského podnikání v návaznosti na základní registry veřejné správy" tedy bylo zabezpečit a rozšířit komunikaci se základními registry, ulehčit občanům a podnikatelům styk s veřejnou správou a minimalizovat počet návštěv na úřadech.

Naplněním projektu

Nahrávám...
Nahrávám...